Dergiler / Contemporary Analysis and Applied Mathematics / 2015 / Cilt: 3 - Sayı: 1

Four dimensional dual and dual of the new sort summability methods

Dört boyutlu toplama metodu ve yeni çeşit toplama metodu ikilileri

Sayfa
13–29
Yayın Tarihi
2022-10-11
DOI
—
🏛️Bu makalenin bibliyografik verileri ve tam metin bağlantısı DergiPark üzerinden sağlanmıştır.
DergiPark Kaydı ↗
✨

Yapay Zeka Hızlı Bakış & Çıkarımlar

AI Insight
⚡ TL;DR(1 Cümlede Hızlı Çıkarım)

A1 62 (1) (2013) 33 43] kaynakta verdikleri sonuçların çift diziler için karşılıkları verilmektedir.

📌 3 Maddede Bu Makale

🎯
Amaç & Hipotez:Bu çalışmada, Başar [F.
📊
Temel Bulgular & Veri:Başar, Summability Theory and Its Applications, Bentham Science Publishers, e-books, Monographs, İstanbul, 2012]yi takip ederek çift diziler için toplama metodunu ve Altay ve Başar [B.
💡
Sonuç & Katkı:A1 62 (1) (2013) 33 43] kaynakta verdikleri sonuçların çift diziler için karşılıkları verilmektedir.
🔬Tür:Araştırma Makalesi
📍Kapsam:2012 Verileri
⚙️Değişkenler:Alan Parametreleri

Özet

Bu çalışmada, Başar [F. Başar, Summability Theory and Its Applications, Bentham Science Publishers, e-books, Monographs, İstanbul, 2012]yi takip ederek çift diziler için toplama metodunu ve Altay ve Başar [B. Altay, F. Başar, Some paranormed Riesz sequence spaces of non-absolute type, Southeast Asian Bull. Math. 30 (5) (2006) 591 608]yi takip ederek de yeni çeşit toplama metodu ikilileri tanıtılmaktadır. Çalışmanın sonunda, Yeşilkayagil ve Başarın [M. Yeşilkayagil, F. Başar, Composite dual summability methods of the new sort, Commun. Fac. Sci. Univ. Ank. Ser. A1 62 (1) (2013) 33 43] kaynakta verdikleri sonuçların çift diziler için karşılıkları verilmektedir.

Abstract

In the present paper, we give dual summability methods for double sequences following Ba¸sar [F. Ba¸sar, Summability Theory and Its Applications, Bentham Science Publishers, e-books, Monographs, ˙Istanbul, 2012] and the dual summability methods of the new sort for double sequences following Altay and Ba¸sar [B. Altay, F. Ba¸sar, Some paranormed Riesz sequence spaces of non-absolute type, Southeast Asian Bull. Math. 30 (5) (2006) 591 608]. Finally, we give multidimensional analogues of the results due to Ye¸silkayagil and Ba¸sar [M. Ye¸silkayagil, F. Ba¸sar, Composite dual summability methods of the new sort, Commun. Fac. Sci. Univ. Ank. Ser. A1 62 (1) (2013) 33 43].

🔖

Bu Makaleye Atıf Yap

YEŞİLKAYAGİL, M., BAŞAR, F. (2022). Four dimensional dual and dual of the new sort summability methods. Contemporary Analysis and Applied Mathematics, Cilt: 3 - Sayı: 1, 13–29. https://ajindex.com/articles/476456

📄 Tam Metin PDF Okuyucu

📄

PDF görüntüleyici hazırlanıyor...

Kaynakça (13)

  1. F. Başar, Summability Theory and Its Applications, Bentham Science Publishers, e-books, Monographs, ˙Istanbul, 2012
  2. B. Altay, F. Ba¸sar, Some paranormed Riesz sequence spaces of non-absolute type, Southeast Asian Bull. Math. 30 (5) (2006) 591–608
  3. M. Ye¸silkayagil, F. Ba¸sar, Composite dual summability methods of the new sort, Commun. Fac. Sci. Univ. Ank. Ser. A1 62 (1) (2013) 33–43
  4. F. M´oricz, B. E. Rhoades, Almost convergence of double sequences and strong regularity of summability matrices, Math. Proc. Camb. Phil. Soc. 104 (2) (1988) 283–294
  5. A. Pringsheim, Zur theorie der zweifach unendlichen zahlenfolgen, Math. Ann. 53 (3) (1900) 289–321
  6. J. Boos, Classical and Modern Methods in Summability, Oxford University Press Inc., New York, 2000
  7. F. M´oricz, Extensions of the spaces c and c0 from single to double sequences, Acta Math. Hungar. 57 (1991) 129–136
  8. C. R. Adams, On non-factorable transformations of double sequences, Proc. Natl. Acad. Sci. USA. 19 (5) (1933) 564–567
  9. R. C. Cooke, Infinite Matrices and Sequence Spaces, Macmillan and Co. Limited, London, 1950
  10. G. G. Lorentz, A contribution to the theory of divergent sequences, Acta Math. 80 (1948) 167–190
  11. H. J. Hamilton, Transformations of multiple sequences, Duke Math. J. 2 (1936) 29– 60
  12. G. M. Robison, Divergent double sequences and series, Amer. Math. Soc. Trans. 28 (1926) 50–73
  13. M. Ye¸silkayagil, F. Ba¸sar, Mercerian theorem for four dimensional matrices, under communication.