Journals / Koşuyolu Heart Journal / 2026 / Volume: 17 Issue: 3

Upper Gastrointestinal System Bleeding Associated With Mallory-Weiss Syndrome In A Patient With Prosthetic Mitral Valve Using Warfarin Sodium

Warfarin Sodyum Tedavisi Altındaki Protez Mitral Kapaklı Bir Hastada Mallory-weiss Sendromu ile İlişkili Üst Gastrointestinal Sistem Kanaması

Pages
203–204
Publication Date
2013-03-01
DOI
—
🏛️Bibliographic metadata and full text access for this article are provided via DergiPark.
DergiPark Record ↗
✨

AI Summary & Key Takeaways

AI Insight
⚡ TL;DR(Too Long; Didn't Read)

Yakın zamanda kanama geçirmiş hastalarda da cerrahi tedavi mutlak zorunlu ise uygun medikasyon altında ilk 2 hafta içinde operasyonun güvenle planlanabileceği görüşündeyiz

📌 3 Key Takeaways

🎯
Objective & Hypothesis:altında yapılan operasyonlar sırasında ciddi kanama riski taşır.
📊
Key Findings & Data:altında yapılan operasyonlar sırasında ciddi kanama riski taşır.
💡
Conclusion & Impact:Yakın zamanda kanama geçirmiş hastalarda da cerrahi tedavi mutlak zorunlu ise uygun medikasyon altında ilk 2 hafta içinde operasyonun güvenle planlanabileceği görüşündeyiz
🔬Design:Makale
📍Scope:Comprehensive Sample
⚙️Variables:Domain Parameters

Özet

altında yapılan operasyonlar sırasında ciddi kanama riski taşır. Yakın zamanda kanama geçirmiş hastalarda da cerrahi tedavi mutlak zorunlu ise uygun medikasyon altında ilk 2 hafta içinde operasyonun güvenle planlanabileceği görüşündeyiz

🔖

Cite This Article

Bakuy, V., Ereren, E., Atay, M., Gulmaliyev, C. (2013). Upper Gastrointestinal System Bleeding Associated With Mallory-Weiss Syndrome In A Patient With Prosthetic Mitral Valve Using Warfarin Sodium. Koşuyolu Heart Journal, Volume: 17 Issue: 3, 203–204. https://ajindex.com/articles/1133627

📄 Full Text PDF Viewer

📄

PDF görüntüleyici hazırlanıyor...

References (2)

  1. Şahin Yıldız B, Yılmaz İ, Başkurt Aladağ N, Şahin A, Yıldız M. Upper Gastrointestinal System Bleeding Associated with Mallory-Weiss Syndrome in a Patient with Prosthetic Mitral Valve Using Warfarin Sodium. Kosuyolu Kalp Derg 2013;16:147-9.
  2. Norton ID, Pokorny CS, Baird DK, Selby WS. Upper gastrointestinal haemorrhage following coronary artery baypas grafting. Aust N Z J Med 1995;25:297-301.