Journals / Abant Tıp Dergisi / 2026 / Cilt: 1 Sayı: 2

Esophageal ulcer development after a single dose of doxycycline

Tek doz doksisiklin kullanımı sonrası gelişen özefagus ülseri

Mustafa Şit(Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı, Bolu)
Gülali Aktaş(Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Bolu)
Edip Erdal Yılmaz(Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı, Bolu)
Pages
104–104
Publication Date
2012-05-01
🏛️Bibliographic metadata and full text access for this article are provided via DergiPark.
DergiPark Record ↗
🔖

Cite This Article

Şit, M., Aktaş, G., Yılmaz, E. E. (2012). Esophageal ulcer development after a single dose of doxycycline. Abant Tıp Dergisi, Cilt: 1 Sayı: 2, 104–104. https://doi.org/10.5505/abantmedj.2012.77486

📄 Full Text PDF Viewer

📄

PDF görüntüleyici hazırlanıyor...

References (5)

  1. Kikendall JW. Pill-induced esophagitis. Gastroenterol Hepatol 2007; 3: 275-276.
  2. Akbayir N, Alkim C, Erdem L, Sakiz D, Sokmen HM. A case report of doxycycline induced esophageal and gasric ulcer. Turk J Gastroenterol 2002; 13: 232-235.
  3. Aytaç Ş, Türkay C. İlaç kullanımına bağlı gelişen özofa- gus hasarı. Akademik Gastroenteroloji 2005; 4: 43-45.
  4. Aktuğ-Demir N, Ural O. Doksisiklin kullanımına bağlı gelişen özofajit. İnfeksiyon Dergisi 2007; 21: 205-209.
  5. Fernandopulle AN, Navarathne NM.Oesophageal injury suspected to be due to doxycycline ingestion. Ceylon Med J 2011; 56: 162-163.