Journals / Celal Bayar Üniversitesi Fen Bilimleri Dergisi / 2010 / Cilt: 6 Sayı: 2

Fourier Serilerinin Mutlak Genelleştirilmiş Nörlund Toplanabirliliği

FOURİER SERİLERİNİN MUTLAK GENELLEŞTİRİLMİŞ NÖRLUND TOPLANABİLİRLİĞİ

Pages
83–88
Publication Date
2010-06-01
DOI
—
🏛️Bibliographic metadata and full text access for this article are provided via DergiPark.
DergiPark Record ↗

Abstract

-

Özet

FOURİER SERİLERİNİN MUTLAK GENELLEŞTİRİLMİŞ NÖRLUND TOPLANABİLİRLİĞİ Bu çalışmada, k  2 olmak üzere   n p ve   n q pozitif dizileri için  ,  aralığında Lebesgue anlamında integrallenebilen 2 periyotlu periyodik f fonksiyonunun Fourier serisinin n n k N, p ,q toplanabilmesi hakkında bir teorem ispatlanmıştır. ON ABSOLUTE GENERALIZED NÖRLUND SUMMABILITY OF THE FOURIER SERIES In this paper , a theorem about n n k N, p ,q summability of Fourier series of periodic f function which has 2 period and integrable in the mean of Lebesgue in the interval  ,  for positive sequences   n p and   n q , is proved where k  2 .

🔖

Cite This Article

Sönmezoğlu, A., Kaplan, A. G. (2010). Fourier Serilerinin Mutlak Genelleştirilmiş Nörlund Toplanabirliliği. Celal Bayar Üniversitesi Fen Bilimleri Dergisi, Cilt: 6 Sayı: 2, 83–88. https://ajindex.com/articles/1098896

📄 Full Text PDF Viewer

📄

PDF görüntüleyici hazırlanıyor...